Aktualności

Klub gracza – ciekawa alternatywa dla dzieci w czasie ferii

Czytaj więcej: Klub gracza – ciekawa alternatywa dla dzieci w czasie feriiPrzez całe ferie zimowe fundacja AQQ organizuje dla dzieci w wieku 6-13 lat spotkania przy grach planszowych.  Z dnia na dzień przychodzi coraz więcej uczestników. Dzieciom oferujemy różnorodne gry planszowe – strategiczne, towarzyskie, przygodowe itd. Na ogromne uznanie zasługują wolontariusze, którzy  z cierpliwością tłumaczą kolejnym graczom zasady gier i wyjaśniają wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej: Klub gracza – ciekawa alternatywa dla dzieci w czasie ferii

Wędrówki wśród gwiazd

Czytaj więcej: Wędrówki wśród gwiazd

„Wędrówki wśród gwiazd”  -  to projekt dofinansowany przez UMWW, który trwa od czerwca do końca grudnia br. W ramach tego projektu realizujemy zajęcia profilaktyczne z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom alkoholowym i narkotykowym oraz organizujemy dzieciom czas wolny. Jak nazwa projektu wskazuje chcemy dzieci zainteresować gwiazdami – dlatego odwiedziliśmy obserwatorium w Poznaniu, planetarium w Potarzycy, a w grudniu wybieramy się do planetarium, geodium oraz do Centrum Nowoczesności w Toruniu. W ramach zajęć sportowych byliśmy w Jump Arenie w Poznaniu oraz na kręgielni w Gnieźnie. Zajęcia profilaktyczne również są swoistą wędrówką wśród gwiazd, ponieważ oparte są na niezwykłej książce, której bohaterem jest Mały Książę.

Czytaj więcej: Wędrówki wśród gwiazd

Koniec wakacji - koniec animacji?

Koniec wakacji  - koniec animacji?

Absolutnie nie! Działania, które prowadzone są przez fundację AQQ w ramach projektu „Wesołe podwórko” nadal będą trwać. Przeniosą się tylko z podwórka do pomieszczeń i zmienią trochę formę. Na jesienne popołudnia proponujemy wszystkim mieszkańcom gminy Witkowo spotkania przy grach planszowych.

Czytaj więcej: Koniec wakacji  - koniec animacji?

Wesołe podwórko

"Wesołe podwórko" to tytuł naszego najnowszego projektu skierowanego do dzieci z gminy Witkowo. Tegoroczne wakacje spędzone "w domu" nie będą nudne dzięki animacjom jakie przeprowadzą wolontariusze z naszej fundacji. Będziemy na placach zabaw w Witkowie i okolicznych wsiach. Nie może Cię zabraknąć!

Czytaj więcej: Wesołe podwórko

Co w serduszku dziecka gości oprócz smutku i radości

Wraz z końcem roku szkolnego kończy się realizacja projektu pt. "Co w serduszku dziecka gości oprócz smutku i radości”. Projekt skierowany był do małych dzieci (1,5 – 4 lata) oraz ich rodziców. Dzięki dofinansowaniu z fundacji BGK w ramach konkursu „Na dobry początek” zorganizowaliśmy cykl 14 bezpłatnych zajęć Grupy zabawowej w Świetlicy wiejskiej w Ruchocinku i Mąkownicy. Dzieci korzystające z zajęć są bardzo dobrze przygotowane do edukacji przedszkolnej. Ponad to dzieci te lepiej poznały otaczający je świat oraz nauczyły się dobrego funkcjonowania w grupie. Rodzice uczestniczący w zajęciach razem ze swoimi pociechami, obserwowali postępy dzieci w nauce. 

Czytaj więcej: Co w serduszku dziecka gości oprócz smutku i radości

Co w serduszku dziecka gości...

Realizowany od połowy stycznia projekt „Co w serduszku dziecka gości oprócz smutku i radości” trwa i przynosi dzieciom i ich rodzicom wiele korzyści. W ramach projektu odbyła się już część zajęć w Mąkownicy i Ruchocinku.
Każdego tygodnia dzieci  doświadczają wszystkimi zmysłami takich materiałów jak kwiaty, farby, nasiona fasoli, masa solna czy wełna. Wspólne śpiewanie, tańce, zabawy ruchowe a także posiłki sprawiają że pomiędzy uczestnikami tworzą się dobre oparte na wzajemnej sympatii relacje.

Czytaj więcej: Co w serduszku dziecka gości...

Na dobry początek

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Fundacji BGK w ramach konkursu „Na dobry początek” na realizację projektu „ Co w serduszku dziecka gości, oprócz smutku i radości”

 Dzięki dotacji możemy zrealizować cykl zajęć dla dzieci w wieku 2-4 i ich rodziców mieszkających na terenie wsi Mąkownica i Ruchocinek ( gmina Witkowo).

Czytaj więcej: Na dobry początek

Obóz socjoterapeutyczny "Doceniamy- nie dołujemy"

Czytaj więcej: Obóz socjoterapeutyczny

W dniach od 16 do 25 sierpnia 2016 roku w Ośrodku Tabor w Witkowie odbył się kolejny obóz socjoterapeutyczny „Doceniamy – nie dołujemy” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Projekt skierowany był do 25 dzieci z gminy Miasteczko Krajeńskie. W ramach obozu dzieci wzięły udział w Zjeździe Wojów Słowiańskich w Grzybowie, zwiedziły Nowe Zoo w Poznaniu, skorzystały z atrakcji Parku Linowego w Poznaniu. Jak na każdym obozie dzieci ćwiczyły swoje umiejętności na kręgielni i na basenie.

Czytaj więcej: Obóz socjoterapeutyczny "Doceniamy- nie dołujemy"